Ako si správne vybrať dovolenku

1. Nebehajte slepo za niečím

Nedávajte si jasný cieľ, kam chcete ísť, koľko má mať vaša izba mini chladničiek ani koľko masáží dostanete zadarmo ku kúpe izby. Buďte otvorení návrhom, pretože inak sa môže stať, že sa sklamete. Dovolenka sa v dnešnej dobe hľadá pomerne ľahko, no ako pre koho. Preto si radšej nechajte poradiť a nerúťte sa do niečoho, čo síce je podľa vašich snov, ale má to hneď niekoľko háčikov.
 

vw

2. Zbytočne nešetrite

Chcete poriadnu dovolenku, more, drinky a kultúrne vyžitie každý večer. Najradšej by ste sa váľali na pláži a užívali si slnko. Áno, tieto predstavy sú krásne, no za sto eur sa vám to nepodarí splniť. Dá sa cestovať aj za pár šupiek, avšak všetko má svoje hranice, a tak nešetrite až príliš. Niekedy je lepšie si trocha priplatiť a uvidíte, zažijete niečo ešte lepšie, než ste si vysnívali.
 

3. Majte oči otvorené

Ak aj zájdete do cestovnej kancelárie, nenechajte sa oblbnúť. Povedali vám, že majú termíny len v určitý týždeň v júli a vy práve vtedy nemáte vybavenú dovolenku v práci? Nevešajte nos a predovšetkým sa nenechajte zlanáriť na iný termín, než ste pôvodne chceli – šéf na vás môže byť naštvaný, že sa ani neviete dohodnúť. Jednoducho si sadnite za počítač, vyhľadajte lacné letenky spolu s hotelom a určte si presný termín, ktorý vám vyhovuje. Prípadne sa choďte pozrieť do inej cestovnej kancelárie, ktorá vám môže poskytnúť úplne nové možnosti.

bazén
 

4. Vedzte, do čoho idete

Našli ste úžasný hotel s tromi vnútornými bazénmi, štyrmi vonkajšími a navyše má ešte aj špeciálny detský kútik, ktorý vám postráži dieťa, keď budete chcieť ísť s manželom na romantickú večeru do reštaurácie. To sú naozaj dobré informácie, no zistite si viac. Ako ďaleko je hotel od centra mesta? Je niekde blízko autobusová zástavka? Máte možnosť si vypožičať auto alebo bicykel? A sú v ponuke jedálnička aj bezlaktózové produkty? Iste si budete klásť veľa otázok, ale tie je lepšie si zodpovedať ešte predtým, pretože potom na to ľahko zabudnete a môže sa stať, že odpoveď na jednu z nich budete naraz nutne potrebovať.
 

5. Rozmyslite si, čím chcete cestovať

Bojíte sa lietadiel? Môžete ísť autom alebo autom a trajektom. Býva vám po dlhej ceste zle? Vezmite si tabletky, prinajlepšom také, čo vám pomôžu aj zaspať a cesta vám tak lepšie ubehne. Máte zlé spomienky na školské autobusy? Zvoľte iný prostriedok a netrápte sa pred dovolenkou ani po.

4.4
17